Tapety rozzáří a promění každý interiér

Oživte váš byt či dům pomocí tapet, které dodají vašemu interiéru ten pravý styl. Díky moderní technologii zvládnete vytapetovat byt svépomocí, snadno a rychle, navíc bez nepořádku. A až vás tapety omrzí, jednoduše je strhnete a vyměníte za nové.

Pokud chcete proměnit a zkrášlit interiér, není nutné hned tapetovat celou místnost. Stačí vytapetovat jednu nebo část stěny a rázem tak oživíte celý byt. Tapety se proto stávají stále oblíbenějším dekoračním prvkem, který zaujme na první pohled.

Dnes máte na výběr ze vskutku bohatého množství tapet. Jsou k dostání různé druhy materiálů, struktur, široké množství barevných odstínů, stylů a vzorů. Výrazně se liší i jejich ceny.

Jaké tapety jsou k dostání?

Jedním z nejkvalitnějších druhů jsou vliesové tapety, které vynikají především tepelnou a zvukovou izolací. Jsou omyvatelné, stálobarevné a umožňují vytvoření jemné povrchové úpravy, která je příjemná na dotek. Lze je aplikovat na omítku, sádrokarton, dřevotřísku a další podklady. Až vás vybraný vzor či barva omrzí, vliesové tapety snadno a lehce odstraníte.

Nechcete-li za tapety moc utrácet, zvolte papírové tapety. Jsou vyrobeny z potištěného, raženého a mačkaného papíru. Liší se svoji pevností. Podle hmotnosti je rozdělujeme na lehké, středně těžké a těžké. Pokud sháníte opravdu kvalitní papírové tapety, vyberte si dvojvrstvé nebo-li duplexní, které jsou opravdu pevné.

Vinylové tapety vás zase ohromí velmi snadnou údržbou. Jsou ideální do kuchyně, jídelny nebo do koupelny, kde je část interiéru často zatěžována. Nalepíte je na omítku, na umakartový i na betonový povrch. Vinylové tapety skvěle kryjí a schovají praskliny či jiné nerovnosti na zdi.

Druhů tapet je však daleko více. Váš byt dokonale zkrášlí také fototapety, textilní tapety, obrazové nebo samolepicí tapety.

TIP! Tapety lze využít nejen jako dekoraci zdí. Máte doma starý oprýskaný nábytek, který nechcete vyhodit? Pomocí tapety jej snadno předěláte na nové originální kousky.

Zpět do obchodu