Fototapety znovuobjevený trend

Originální fototapety dodají interiéru hloubku a zcela odlišnou dimenzi

Už se vám okoukal interiér vlastního bytu nebo pracoviště a přemýšlíte nad rozsáhlými změnami, malováním, koupí nového nábytku či stěhováním stávajícího. Nevíte, jak byt zútulnit případně jakkoli pozměnit, aby vypadal prostě jinak. Moderní a účinné řešení představují fototapety. Fototapety, nebo chcete-li fotoobrazy, jsou revolučním výdobytkem dnešní doby, která disponuje různými technologickými možnostmi.

Výběr vhodné fototapety je velmi pestrý, můžete si zvolit celostěnnou fototapetu, nebo fototapetu zakrývající starší, omšelý nábytek, případně si vybrat unikátní fototapetu překrývající pouze část stěny či dokonce stropu. Současné fototapety se prodávají v nekonečném množství variant, nacházejí se zde fototapety s jednoduchými i složitějšími geometrickými vzorci, abstraktními obrazy či výjevy, střízlivější fototapety, které do interiéru ideálně zapadnou a zbytečně nepoutají pozornost. Záleží na vaší volbě, kam chcete fototapetu umístit. Do kuchyně se například hodí menší fotoobrazy s motivy jídla, přírody, v koupelně se budou skvěle vyjímat fototapety přes celou stěnu s jednoduchými motivy. Obývací pokoje zdobí fototapety přes jednu či více stěn, ovšem hodí se i méně rozměrné fotoobrazy, jež obývací místnosti dodají hlubší rozměr.

Bytoví architekti často využívají fototapety k doladění ložnice a navrhují umístění například na strop. Doporučujeme všem zájemcům o fototapety, aby si pečlivě prostudovali škálu námi nabízených tapet a dle barevného provedení, motivu, případně výtvarného zpracování geometrických obrazců si vybrali fototapetu, která s interiérem bude dokonale souznít. Nikdo si nepřeje v ložnici zírat hluboko do noci na kubistické vzorce na stropě, aniž by zamhouřil oka. Dětem do pokojíčku nebudeme lepit fototapety s křiklavými barvami, jež děti zbytečně rozrušují, ale zvolíme fotoobraz odpovídající jejich věku a zájmům. Na trhu je množství dětských tapet s motivy oblíbených hrdinů, pohádkových postav a zvířat. Opět zvážíme, zda řvoucí lev v nadživotních velikostech bude dětem tím pravým kamarádem. Také je třeba vzít v úvahu, že fototapeta bude může v místnosti vypadat jinak za denního světla a jinak při umělém osvětlení.

Zpět do obchodu