Jak na lepení vliesových fototapet

fototapety_vlies4

K nalepení fototapet budete potřebovat následující:

Lepidlo, které je uvnitř balení; nádobu na rozmíchání lepidla; štětku na nanášení lepidla; váleček na vyhlazování; nůž na odřezání okrajů; svinovací metr na rozměření stěny; 1 tužku, 1 vodováhu, 1 špachtli

Naše tapety jsou navrženy tak, aby při jejich odstřihávání nedocházelo k narušení základního motivu

 

  1. fototapety_vlies5Příprava povrchu
   Dveře nebo stěny musí být připraveny stejným způsobem, jako při nanášení klasických tapet, staré tapety nebo starou barvu je třeba odstranit, povrch omýt vodou a dosucha vytřít. Nerovnosti a zdrsnění je třeba odstranit nebo zatmelit

  2. fototapety_vlies6Příprava lepidla
   Potřebné lepidlo najdete v sáčku uvnitř balení. V 0,4l vody rozmíchejte 15g lepidla. Směs míchejte až do dosažení rovnoměrné konzistence a pak jí necháte 5 minut bobtnat. Před použitím je nutné směs opět rozmíchat. Tím je lepidlo připravené k použití.


  3. fototapety_vlies1Lepení fototapet
   Před nalepením si rozložte jednotlivé fragmenty na podlahu nebo na stůl tak, aby jejich vzory navazovaly. Tužkou si udělejte na zdi linky, při jejich rozměřování použijte pravítko a svinovací mfototapety_vlies2etr. Pečlivě naneste lepidlo na povrch zdi, podle rozměřování. Doporučujeme začít s lepidlem od levého horního rohu.
   Přiložte fragment 1 na stěnu podle linek, které jste si předem narýsovali a přilepte ho vyhlazováním pomocí válečku ve směru od středu k okrajům, zopakujte tentýž postup i u fragmentu 2 a 3. Fragmenty nalepujte těsně jeden vedle druhého, tak aby se jednotlivé části tapet nepřekrývaly. Přitlačujte nalepenou část od shora dolů, vzduch vytlačujte od středu ke krajům. Pokud se některá čás přilepí křivě, urychleně ale opatrně jí sejměte a ihned ji nalepte znovu a správně. Po nalepení fototapety setřete přebytečné lepidlo z lícové strany tapety, nejlépe pomocí mírně navlhčené látky. Po uschnutí fragmentů fototapety je možné odříznout okraje nožom, pokud to bude nutné.

fototapety_vlies3

 1. Sušení
  Fototapety schnou pomalu, nejlépe probíhá sušení při pokojové teplotě +20°C, se zavřenými okny a bez průvanu!

 

 

Upozornění!!!

Slabý zápach, který cítíte po rozbalení produktu, není defektem produktu, ale součástí technologie. Po nalepení produktu na zeď, zápach zmizí po 7-10 dnech, v souvislosti s klimatickými podmínkami.

 

Zpět do obchodu